ażne przy realizacji wnętrz jest zrozumienie przekazu i głębi projektu. Efekty procesu tworzenia mogą wówczas przejść nasze najśmielsze oczekiwania.
 

ODAMA to w kulturze japońskiej duch opiekujący się drzewem.
Dba, aby było ono traktowane
z należytym szacunkiem i surowo
karze za marnotrawstwo.
 

łużymy wiedzą
i doświadczeniem.
 

ebel nie powinien być po prostu wykonany pod wymiar, musi być integralną częścią wnętrza
i podkreślać jego charakter.
 

ażdy, nawet mały, pozornie nieprzydatny element drewniany jest cenny i może być zaczątkiem wspaniałego projektu. Oto efekt niecodziennego spojrzenia na drewno – stół wykonany z ponad tysiąca elementów drewnianych.
 

omagamy w realizacji najbardziej szalonych projektów.
 

apraszamy
do współpracy.
 

ODAMA
… twórzmy wspólnie
 

ODAMA
& NOKEarchitects
dla Haircology.

Daliśmy „nowe życie” ponad tysiącu elementom drewnianym pochodzącym z odzysku.
O nas
Firma KODAMA powstała z szacunku do natury i potrzeby tworzenia. Ideą naszą jest połączenie wysokiej jakości ręcznie wykonywanych elementów wyposażenia wnętrz z niezwykłym wzornictwem. W procesie  tworzenia  skupiamy  się  na dbałości o każdy subtelny detal, a pokoleniowa tradycja w pracy z drewnem owocuje mistrzowskim wyczuciem tego szlachetnego materiału.

Nasza historia sięga 1989 roku, kiedy Jan Rybiński rozpoczął działalność w zakresie rzemiosła stolarskiego. Głównymi produktami wówczas były okna, drzwi i schody, do momentu nawiązania współpracy z zagranicznymi inwestorami. Z ich pomocą, staliśmy się w regionie pionierami w zakresie jednorodzinnego budownictwa drewnianego. W 1996 roku do zespołu dołączył zięć Marcin Wiloch, który zdobywał doświadczenie zaczynając od najprostszych prac na stolarni, jak u starych mistrzów przystało. Dwa lata później szeregi firmy zasiliła córka założyciela Marta Wiloch. Przez wiele lat produkowaliśmy domy drewniane na rynek niemiecki, hiszpański, francuski oraz polski, realizując jednocześnie ciekawe projekty pod okiem konserwatorów zabytków a także indywidualne, często ekskluzywne wyposażenia wnętrz. Wieloletnie doświadczenie w stosowaniu drewna jako materiału konstrukcyjnego i dekoracyjnego pozwoliło nam zdobyć dużą wiedzę na temat jego obróbki, a podejmowanie nowych wyzwań jest naszym motorem do rozwoju.
Spod „naszych skrzydeł” wyszło wielu znakomitych stolarzy i mistrzów stolarskich.